مصباح الهدی
اللهم عجل لولیک الفرج
قالب وبلاگ
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب طبق سنوات گذشته با دانشجویان دیداری صریح و صمیمی را داشتند و در این دیدار به دغدغه ها، مطالبات، انتقادها و پیشنهادهای آنان گوش دادند. این دیدار حاشیه‌های جالبی به همراه داشت که بخشی از آن را در گزارش زیر می‌خوانید.

* انتهای خیابان فلسطین، دانشجوها صف کشیده‌اند تا به یکی از مهم‎ترین دیدارهایی بروند که قرار است حسینیه ساده اما باشکوه امام خمینی(ره) آن را میزبانی کند، دیدار دانشجویان و رهبری که از سال 76 تا حالا بدون وقفه برگزار شده و دانشجوها هم از طیف های مختلف حرف ها و دغدغه های خودشان را مستقیم با پدر خود در میان می گذارند و آقا هم بزرگوارانه گوش می‌دهند.

* ارتباط دوسویه آقا و دانشجویان در هیچ کجای دنیا اینطور دوسویه و مستقیم و مستمر نیست، بین خودمان باشد در کشور خودمان هم غیر از آقا در هیچ مسئول دیگری این جدیت برای ارتباط با جوانان دیده نمی شود.

* ساعت پنج و نیم بعد از ظهر حسینیه امام خمینی (ره)، تقریبا غیر از بخش کوچکی از قسمت انتهایی آن پر شده است. دانشجویان تقریبا از همه جای کشور، پهلو به پهلو نشسته اند و هر از چندگاهی صلواتی می فرستند و با یکدیگر صحبت از ساعت آمدن آقا می کنند و هر کدام پیش بینی خود را با دلیلی توجیه می‌کند.

* طلب العلم فریضه علی کل مسلم الا ان الله یحب بغاه العلم، حدیثی از پیامبر اعظم که بالای حسینیه می‌درخشد و روبروی آن هم جمله‌ای از امام خمینی (ره) که مقدرات مملکت ما در آتیه به دست دانشجویان امروز است.

* ساعت شش که می‌شود رفت و آمدها جلوی حسینیه زیاد می‌شود، چراغ قرمز بالای دوربین‌ها روشن می‌شود و این‌ها یعنی تا لحظه موعود چیزی نمانده است، شش و دو سه دو دقیقه است که آقا وارد حسینیه می‌شوند و صدای شعار دانشجوها فضا را پر می‌کند: ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده؛ خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست، هیهات من الذله.

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* دانشجوها سرودی را همخوانی می‌کنند و فرصتی می دهند تا که آنهایی که از روی شوق خیلی جلو رفته بودند، کمی عقب‌تر بیایند و جایی برای نشستن پیدا کنند، سرودی که زیر برگه هایش نوشته شده معاونت امور ویژه! و توسط هماهنگ کننده ای که حداقل سه چهار سال است همین مسئولیت را دارد، خوانده می شود، پیش تر سرودها خودجوش تر بود، بگذریم.

*قاری شروع به قرائت قرآن می‌کند، حامد علیزاده از دانشگاه حکیم الهی سبزوار و نفر سوم مسابقات دانشجویی قرآن، می رسد به این آیه عباد الرحمن الذین یمشون علی الارض هونا و اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما، جمعیت الله بلندی می گویند. یادم آمد که حدود بیست روز قبل بود که آقا در همین حسینیه در مورد الله الله گفتن ¬ها نکاتی را از باب تذکر فرموده بودند.

* بلافاصله بعد از قرائت قرآن یکی از همان صفهای جلو می گوید من از طرف همه اهالی روستا به شما سلام می رسانم و آقا لبخندی می زنند و تشکر می کنند.

* مجری از آقا اجازه می گیرد و برنامه را شروع می کند، آقا می فرمایند: بله من آماده هستم و مجری هم بنده خدا هول می‌شود و خودش و دانشگاه و تشکلش را هم معرفی می کند! اقدامی که تقریبا در هیچ برنامه ای – غیر از اخبار رادیو - سابقه ندارد.

* خانم زینب السادات حسینی – عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت اولین سخنران برنامه است. سلامی از جانب دفاتر تحکیم وحدت می دهد و شروع می کند.

* صحبت را از ارتباط نداشتن مسئولان با دانشجویان شروع می کند که امروز گرفتن وقت ملاقات با مسئولین و دیدار آنها به گذر ازهفت خان رستم می ماند: «ملاقات با مسئولین، نمایندگان مجلس، و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز نیازمند عبور از فیلتر های زیادی است»؛ کنایه ای هم می اندازد که به نظر ما، نیاز به جلسات بیشتر با حضرت عالی احساس می شود چرا که این جلسات ظاهرا تنها محل ارتباط بی واسطه با شماست.

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان
 
* خانم حسینی از شعاری برخورد کردن با مسایل هم انتقاد می‌کند، که براستی عرصه جهاد، امروز در میدان اقتصاد مقاومتی بوده و از بنرنویسی ها و شعار ها کاری ساخته نیست. از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به سبب کلی گویی و اینکه تا حالا چیزی از مشکلات فرهنگی کشور حل نکرده و حدود صد سال! است در حال تولید سند فرهنگی است، گلایه می‌کند.

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان
 
* نماینده دفتر تحکیم وحدت از طرح ادعایی بزرگ به عنوان بورسیه ها از جانب وزارت علوم هم سخن می‌گوید و می‌گوید : ضمن اینکه خواستار برخورد جدی با خاطیان این عمل غیر اخلاقی و غیرشرعی هستیم، خواهان رسیدگی به این موضوع نیز هستیم.

* حسینی در انتها انتقادی هم از برخی فعالیتهای اقتصادی نهادهای نظامی می کند و می گوید: باتوجه به اهداف شکل گیری سپاه پاسداران فعالیت اقتصادی این مجموعه باید در جهت توسعه اقتصادی کشور باشد نه صرفاً سود آوری. آقا هم یادداشت می‌کند.

نوبت به نفر دوم می رسد.

* علی پهلوان کاشی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان صحبت هایش را با تببین نقش ایران در منطقه شروع می کند و بعد هم از منصب گرفتن بعضی از عناصر فتنه، به عنوان استخوانی در گلوی نظام که ملت را آزار می دهد، یاد می کند و جمعیت احسنت می گویند.

* پهلوان از حجم بسیار زیاد و غیر قابل وصف اتهام زنی های زنجیره ای بی حساب و کتاب که به شدت بهداشت روانی جامعه را زیر سوال برده و احساس بی اعتمادی قابل توجهی را در جامعه دامن زده است، گلایه می کند و در پیشنهادی دیگر می گوید: باید در یک اقدام انقلابی و قاطع، بودجه دستگاه های فرهنگی رسمی اما ناموفق را قطع و در اختیار نهادهای فرهنگی پویا و موثر مردمی قرار داد.

* کیوان عاصم دبیرکل مجمع تشکلهای اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد سومین نفری است که با رهبری سخن می گوید. عاصم هم در دو بعد سیاسی و فرهنگی صحبت های خود را دسته بندی می کند، حرف های مشابه باعث می شود پچ پچ ها در جمعیت زیاد شود و عاصم هم در نهایت از تلاش برخی برای کانالیزه کرده و تلاش برای به حاشیه بردن دانشجوها گلایه می کند و حرفش را به انتها می برد.

* حالا نوبت وحید زارع عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی است که حرف های خود را آغاز کند: «امروز درحالی به دیدار رهبر عزیزتر از جانم آمده ام که کمی آنسوتر کودکان و زنان مسلمان یمنی در ماه مبارک رمضان زیر بمباران وحشیانه آل سعود افطار می کنند. به خدا قسم اگر شرایط جهاد فراهم شود آل سعود و داعش و صهیونیست ها را در طرفة العینی به خاک ذلت می نشانیم.» همین جملات است بس است تا اولین بانگ تکبیر در حسینیه امام خمینی طنین انداز شود.

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* زارع هم از بی مهری مسئولان به دانشجویان گلایه می کند و می گوید: «خدا را شاکرم که اگر برخی مسئولین علاقه زیادی به شنیدن مطالبات و دغدغه های دانشجویان نشان نمی دهند، پدر مهربانی هست که به فرزندان خود توجه دارد و سخنان آنان را می شنود.»

* زارع از افرادی که با گفتمان اصیل انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد، نسبت درستی ندارند، و در مسئولیت های اجرایی و مناصِب تصمیم گیری هستند، سخن می گوید و می گوید: «مگر ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار نیستیم؟ آیا ما در جنگ نظامی کسانی را که معتقد به جنگ کردن نبودند، به عنوان فرمانده لشکر انتخاب می کردیم؟» صدای احسنت جمعیت بلند می شود.

*نماینده بسیج دانشجویی گلایه ای هم از وضعیت فرهنگی دانشگاه می کند که «درحالی که شتابِ رشدِ علمی کشور در حال تنازل است، دغدغه ی آقایان ترویج موسیقی و کنسرت است! آخر ما نمی دانیم دانشگاه جای کنسرت و موسیقی و رقص و آواز است یا محل تربیت نخبه ی متعهد به انقلاب اسلامی!؟»
 
کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* زارع در آخر آهی می کشد و سخن از حرفهایی می زند که سخت قلب را رنجور می کند: «این روزها صحبت از صلح امام حسن (ره) و مردم آن دوران است. آقایان! این ملت کجای کار را کم گذاشته است. آقایان شما بگویید این ملت، که همیشه به خصومت با استکبار افتخار کرده، امروز چه کرده است که باید با مردمان زمان امام حسن(ع) قیاس شود. مسئولین کم نیاورند و شانه خالی نکنند. این ملت ایستاده است. ما ایستاده ایم. ما بدریون این انقلابیم که تا آخرین نفس ایستاده ایم. لبخند رضایت روی لبهای رهبری می نشیند و جمعیت به وجد می آید.»

* زارع نزد رهبری می رود و آقا هم دستی بر سرش می کشد و زنده باشید می گویند.
 کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* حالا جمعیت به وجد آمده و نوبت هادی ذوالفقاری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی است، سخنانش را با تشکر از وزارت علوم برای باز شدن فضای سیاسی دانشگاه ها شروع می کند و ادامه می دهد: «اما اگر در بورسیه ها حتی به یک نفر ظلم کرده باشید، فردای قیامت باید پاسخگو باشید.»

* ذوالفقاری از بی تفاوتی عمومی دانشجویان در عرصه های مختلف و بی تفاوتی نسبت به ارزش ها و مناسبات کشور گلایه می کند و معتقد است قوا اهمیتی به دانشگاه و دانشجو نمی دهند و دولت ها هم خود را از نظر دانشجویان بی نیاز می دانند.

* ذوالفقاری که سخن کوتاه کرده، در پایان از اهمیت کرسی های آزاد اندیشی حرف می زند و خواستار برپایی کرسی های واقعی در دانشگاه ها می شود.
 
کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* ذوالفقاری نزد آقا می رود و همچنان گرم صحبت با آقاست که میکاییل دیّانی دبیر تشکیلات اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل پشت تریبون قرار می گیرد.

* دیّانی از آقا می پرسد که اجازه هست؟ و آقا می گویند: بله بله بفرمایید. دیانی از آقا به‌خاطر هشدار نسبت به تحریف خط امام تشکر می کند و ادامه می دهد: «اما موضوع دیگری که ما بنای مطرح کردن آن را داریم مسئله تحریف رهبری است؛ به‌واسطه آنکه رهبری ادامه خط امام است. حضرتعالی بارها بر این موضوع تاکید نموده اید که مواضع و سخنانتان همان است که در تریبون های علنی بیان می نمایید اما ما نمی دانیم چرا برخی افراد تلویحا و بعضا بصورت مستقیم اصرار دارند تحلیل ها و تصمیمات خود را به رهبری منتسب کنند.» 
کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* دیانی ادامه می دهد: «برخی افراد از قول فلان مسئول یا بهمان سردار و آیت الله که حکم انتصاب از شما دارند؛ در برخی جلسات می گویند نظر شما جور دیگری است که نمونه آن در ماجرای یک هفته پس از بیانیه لوزان دیده شد، جمیعت احسنت می گوید و دیانی ادامه می دهد: به نظر ما این افراد سهوا و یا عمدا دچار خطا در تحلیل اند؛ اما ناراحت کننده تر آن است که خود را تنها مفسر نظرات حضرتعالی می دانند و اصرار دارند تشکل های دانشجویی نیز همان تحلیل ایشان را در موضوعات مختلف به عنوان قرائت اصلی از مواضع رهبری بپذیرند و اگر دانشجویان تحلیلی ضد ایشان داشتند، به زاویه گرفتن با رهبری متهم می شوند و مواضع انقلابی دانشجویان در رسانه های متعدد این حضرات صاحب سررسید سانسور می گردد.» صدای احسنت جمعیت بلند می شود.

* گوش ها تیز شده و حواس مخاطبان جمع است که ببینند دیانی دیگر چی می خواهد بگوید؟ دیانی گلایه می کند که ایده «همگرایی با غرب» به‌جای «پیشرفت درون زا» می نشیند؛ ایده شکست خورده و تحقیر آمیزی که با وجود تجربه هایی از محمد مصدق تا محمد مرسی؛ هنوز دنبال می شود. تکبیر دانشجوها بار دیگر در فضا می پیچد.

* دیانی از سیاست خارجی دولت هم انتقاد می کند که تعامل و همگرایی با غرب، قرار بود عزت و احترام بین المللی را به ایرانیان بازگرداند اما عملا وقایعی همچون تهدید ایران توسط کشور 800 هزار نفری جیبوتی، خط و نشان کشیدن‌های عربستان و ماجرای فرودگاه جده و ماندن سیصد و چند روزه سفیر ایران پشت درهای سازمان ملل نشان داد که ذوق زدگی جناح غربگرا منفعتی برای ملت ایران نداشته است. این بار صدای خنده فضا را میگیرد.

*دیانی ادامه می دهد به‌رغم نقدهای مشفقانه خیرخواهان اما بعضی نگاه های از بالا به پایین و سلطنت مآبانه دولتمردان مبتنی بر انگاره "فقط ما می فهمیم و باقی نمی فهمند" باعث شده تا نقدهای فنی به وضع موجود شنیده نشود و منتقدین را با الفاظی چون «کم سواد»، «عقب مانده»، «بی شناسنامه» و «عصر حجری» خطاب کنند. باز هم صدای خنده و احسنت در هم می پیچد و یکی از مشاوران دولت هم اخم خود را در هم می کشد و دیانی همچنان ادامه می دهد.

*دیانی هم از تشبیه وضعیت فعلی با دوران امام حسن(ع) گلایه می کند و می گوید: «مروجان نظریه تطبیق دوران فعلی و صلح حسنی بدانند؛ ما کلید داران عرصه اجرایی را امین و غیور نسبت به انقلاب و رهبری می دانیم، چرا برخی اصرار دارند خود را با یاران خائن و بی وفای امام حسن مقایسه کنند؟» به اینجا که می رسد آقا لبخندی می زند.

* دیانی از رئیس مجلس هم انتقاد می کند که منتقدان را به مخفی شدن پشت رهبری متهم می کند و ادامه می دهد باید بگوییم کسانی پشت رهبری مخفی می شوند که به جای پاسخ به ابهامات فنی توافقات، مدام می گویند رهبری در جریان است. آقا باز هم لبخند می‌زند.

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان
 
* نماینده انجمن مستقل بالاخره سخنان خود را به پایان می برد و سوالی می پرسد که تکلیف استکبارستیزی بعد از توافق هسته ای چیست؟ دیانی پیش رهبری می رود و آقا سه بار می گویند: خیلی خوب بود.

*علی مهدیانفر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شمال از مدیریت بسته دانشگاه آزاد و تبدیل شدن آن به حیاط خلوت یک جریان سیاسی انتقاد می کند و می گوید در این شرایط از نهاد رهبری در دانشگاه آزاد توقع می رود که بیشتر پشتیبان دانشجویان ارزشی باشد.

* مهدیانفر اما سخنی می گوید که گل از گل جمیعت مجرد حاضر در حسینیه می شکفد و خنده و احسنت بار دیگر توأمان شنیده می شود: «برای ازدواج جوانان از شما خواهش می کنیم با پدرها و مادرها صحبت کنید که اینقدر سخت گیری نکنند.»

* خانم صبا کرم مسئول گروه جهادی پزشکی قرار گاه نجف، از آقا اجازه میگیرد و شروع می کند. از رسیدگی نکردن به وضعیت پابرهنه ها گله دارد و می گوید مسیر تحقق عدالت از ژنو و لوزان نمی گذرد بلکه از روستایی می گذرد که کودکانش آرزویشان جرعه آبی سالم است.

* خانم کرم از دستگاه های ناکارآمد در خدمت رسانی به مستضعفین گلایه می کند و همچنین از زیّ مسئولانی که کاخ امداد ساخته اند و به‌جای راه روستایی، اتوبان تهران شمال را در اولویت قرار داده اند.

 کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* نوبت نفر آخر می رسد و حسین شهبازی زاده دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی پشت تریبون قرار می گیرد. سه مصداق از زمینه های فساد خیز در مدیریت کشور را نام می برد و از تراکم فروشی و درآمدزایی عجیب شهرداری ها سخن می گوید.

*شهبازی زاده از توجه نکردن به فرمان امام در زمینه مسکن هم گلایه می کند و می گوید یک نفر برای خانه دار شدن، گاهی 40 سال و گاهی بیشتر، آن هم با پس انداز غالب درآمدش نمی تواند صاحب خانه بشود.

* دبیر جنبش عدالتخواه از برخورد قوه قضائیه در قضیه مسکن مهر گله می کند و می گوید مسکن مهر نیز در کنار مسائلی نظیر هسته ای، کرسنت و طرح تحول سلامت از جانب برخی مسئولین و نهادها، منطقه ی ممنوعهٔ نقد و اطلاع رسانی شده است.

* شهبازی زاده از تنگ کردن حلقه جمهوریت هم گله می کند و در آخر به موضوع اهمیت نماز جمعه می پردازد، و معتقد است الان از ظرفیت این تریبون استفاده درستی نمی شود و خطابه ها تقویم خوانی و تکرار بدون ارزش افزوده ی حرف های رهبری شده است. از رفتارهای غلیظ جناحی و حضور به عنوان فعال انتخاباتیِ پرتلاش به نفع یک جناحِ سیاسی توسط رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعهٔ کشور به عنوان رئیس شورای همگرایی اصولگرایان هم انتقاد می کند و از آقا سوال می کند که آیا این افراد برای اینگونه فعالیتهای خود از شما کسب اجازه می‌کنند؟

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان
 
* شهبازی زاده حرفش که تمام می شود پیش آقا می رود، آقا طیب الله می گویند و در عین حال به او می گویند: «در خصوص این سوالی که کردید که آیا اجازه می گیرند، نه کسب اجازه نمی کنند، این را بدانید.» همزمان یکی از میان جمعیت بر می خیزد، وقت صحبت دانشجوها تمام شده و حالا دو ساعت است رهبری به حرف ها گوش داده اند و بچه ها منتظر شنیدن حرفهای آقا هستند که جوان دانشجوی ایستاده می گوید: آقا! من حرفی ندارم فقط می خواستم چند دقیقه با شما صحبت کنم! آقا می گویند: حالا؟ جوان می گوید نه بعد افطار! آقا می گویند شما تنها یا همه؟ و خنده جمعیت فضا را پر می کند و جوان می نشیند.

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان
 
* سخنرانی بچه ها تمام می شود و یک اتفاق عجیب و استثنایی دیگر رقم می خورد، در بین 12، 13 نفری که از اول مراسم خدمت آقا رسیدند، کسی چفیه رهبری را نگرفته است! البته حدس می زنم از قبل هماهنگ شده باشد تا آقا به زحمت نیفتند.

* آقا راس ساعت 8 و 10 دقیقه شروع می کنند: «خیلی خوش آمدید عزیزان من! جوانان خوب! من از این جلسه حقیقتا، قلبا و عمیقا خوشحالم.»

* رهبری به حضور پرشور جوانان اشاره می کنند و می گویند: «جوان ایرانی خوشبختانه جوان پرشوری است، نقطه مقابل آن چیزی است که برخی مراکز مغرض آماری با منشا خارجی و یا اساسا خارجی اعلام می کنند.»

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان
 
* آقا می گویند: «جوان ایرانی که روز 23 رمضان که شب قدر را گذرانده و با زبان روزه و در گرما می آید روز قدس و زیر آفتاب نماز جمعه می خواند، این فرسنگ ها با افسردگی فاصله دارد.»

* آقا باز هم می گویند از جلسه امروز خیلی خرسندم و از همه متشکرم، برخی نکات را یادداشت کردم، حالا نمی دانم وقت می شود یا نه!

*رهبری از سخت گیری بر تشکل های انقلابی می گویند که نباید رخ دهد و تاکید می کنند کنسرت جایش دانشگاه نیست و اردوی مختلط هم ازغلط ترین کارهاست.

* آقا تاکید می کنند که به دو وزیر اعتماد کامل دارم اما مراقب زیر دستهای خود باشند.

* در مورد انتصاب حرف ها و جهت گیری ها به رهبری توسط برخی منصوبان هم، آقا می گویند آن ها نظر خودشان را می گویند، این هم نمی شود که تا کسی خلاف گفت من یا روابط عمومی بیاییم بگوییم اشتباه کردند، البته به خودشان تذکر می دهم که اصلاح کنند و این مکرر اتفاق افتاده است. از شفافیت آقا جمعیت می خندد و رهبری ادامه می دهند.

*آقا تاکید می کنند که مبارزه با استکبار تعطیل پذیر نیست و آمریکا هم اتّم مصادیق استکبار است و خودتان را بری ادامه مبارزه با استکبار آماده کنید، یکی از میان جمع آماده شعار می شود که ای رهبر آزاده... آماده ایم اش را نگفته که آقا مانع می شوند و می گویند اجازه بدهید، وقتمان خیلی کم است. جمعیت باز هم می خندد.
 
کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

* بحث ازدواج جوانها که می شود گل از گل بچه ها باز می شکفد، آقا متواضعانه از پدرها و مادرها خواهش می کند که در ازدواج جوان ها سخت گیری نکنند. آقا از کمرنگ شدن رسم خواستگاری و وساطت کردن ابراز ناراحتی می کنند.

* وقت اذان رسیده و آقا می فرمایند: «جوانان مکرر برای تعالی روحی نصیحت می‌خواهند. چیزی که از بزرگان شنیده‌ام یک کلمه است: پرهیز از گناه. توصیه دیگر انجام فرائض است؛ اصلی‌ترین فریضه هم نماز است؛ اول وقت و با حضور قلب و حتی المقدور با جماعت. در این صورت فرشته خواهید شد؛ از فرشته هم بالاتر.»

* آقا توصیه ای هم می کنند که وقتتان را در شبکه های اجتماعی هدر ندهید، می گویند وقت تمام است و اما حرفها مانده است، حالا چه کار کنیم؟ همهمه می شود و هرکس چیزی می گوید. ناگهان عده ای می گویند بعد از نماز! آقا می گویند بعد از نماز که افطاره، بچه ها می گویند بعد از افطار، آقا می گویند بعد از افطار که سخت میشه، حالا ببینیم اگر شد بعد از افطار ادامه می دهیم، جمعیت صلوات بلندی می فرستد و آقا می گویند: باشه پس بعد از افطار ادامه می دهیم، البته کوتاه.

* اتفاق نادری رخ می دهد؛ در این 19 سال دیدار دانشجویی سابقه نداشته که جلسه به بعد از افطار بکشد، اما مومن در هیچ چارچوبی نمی گنجد، آقا بعد از نماز و افطار، ساعت 9:30 دوباره می نشینند تا به حرفهایشان ادامه دهند.

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان
 
* همه از حکمت این کار و علاقه آقا به جوان ها تعجب کرده اند و مشتاقانه جلسه را ادامه می دهند، حتی صدای جمع کردن قاشق چنگال ها که از انتهای حسینیه می آید، مانع حواس بچه ها برای شنیدن حرف های رهبری نیست.

* بعد از افطار گویا یکی چفیه آقا را گرفته و حالا آقا بدون چفیه سخنرانی خود را ادامه می دهد. مومن در هیچ چارچوبی نمی گنجد.

* آقا پنبه اسلام رحمانی را می زند و می گوید: «آیا اصطلاح اسلام رحمانی، نشأت گرفته از لیبرالیزم غربی است؟ اگر اینگونه باشد این اصطلاح، نه اسلامی است و نه حتی رحمانی و عاطفی، چرا که زیربنای لیبرالیزم یعنی تفکر اومانیستی براساس نفی پروردگار و معنویت شکل گرفته و بر پایه منافع گروههای قدرتمند، استوار است.»

* آقا به تشکلهای دانشجویی توصیه می کند که برای جذب دانشجویان برنامه داشته باشند اما نه برنامه های غلط مثل اردوی مختلط و کنسرت موسیقی، و بعد خاطره ای از سید قطب در خصوص روش غلط جذب به کلیسا را تعریف می کنند که: «سید قطب در یک کشوری رفته بود کلیسا، دیده بود برنامه موسیقی است، از اول شب کم کم موسیقی بود و افراد می آیند می رقصند، بعد یک شام سبک(خنده) بعد یک نوشابه ای چیزی (انفجار خنده) بعد کشیش آمد برق ها را خاموش کرد!(خنده شدید) این فرد رفت به کشیش گفت تو خودت آخوندی! کشیشی! کلیسا و این کارها! کشیش گفت میخواهم جذبشان کنم!»

کلاس فوق العاده رهبر فرزانه برای دانشجویان

*آقا مثل یک استاد کارگاه تشکیلات از راه های جاذبه می گویند که از کاریکاتور، طنز، سرود و شعر برای جذب مخاطب استفاده کنید، از شیوه های هنری که کمتر استفاده می کنید، تئاتر است، تئاتر از اول هم بد متولد شد، یا تئاترهای لغو بیهوده، یا تئاتر اعتراضی بی جهت و بدون سمت با زبان ابهام و سمبلیک و رازآلود. ایشان از تئاتر حضرت ایوب هم که بیست سال پیش در همین حسینیه اجرا شده و دیده بودند، خیلی تعریف کردند.

* رهبری تاکید می کنند حتما از اساتید ارزشی و آن برادرمان که اشاره کردند در نماز جمعه صحبت می کرد (رحیم پور ازغدی) استفاده کنید، و از عناصر نامطلوب برای نظام مطلقا استفاده نکنید.

* آقا ادامه می دهند که بعد از وفات امام برخی سعی کردند آرمانهای انقلاب را کلا کنار بگذارند، بی عقل ها! این را اعلام هم کردند، البته الان زرنگ شده اند، نمی گویند، عمل می کنند!
*صحبت های آقا گل انداخته و آقا از خاطرات دانشگاه تهران و سخنرانی هایشان و بسته عمل کردن چپ ها و کمونیستها می گویند. ساعت از ده و بیست دقیقه هم گذشته و بیش از چهار ساعت است که جلسه ادامه دارد. برخی مسئولان و حتی دانشجوها خسته شدند، اما آقا همچنان مثل خیلی از جوانان حاضر، قبراق و سرحال جلسه را ادامه می دهند.

* در نهایت آقا از اینکه برخی، تشکل های دانشجویی یکبار مصرف درست می کنند و برای انتخابات از آن سوء استفاده میکنند، انتقاد کردند.

* آقا یادداشت هایش را در جیب قبایشان می گذارد و لبخندی می زند و می گوید خب من دیگر حقیقتاً خسته شدم، با اجازه شما، خدانگهدار. ساعت ده و نیم است که جلسه تمام می شود و طولانی ترین جلسه رهبری با دانشجوها در تاریخ ثبت می شود.

 


ادامه مطلب

[ دوشنبه 22 تیر 1394  ] [ 03:19 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
برنامه رمضان 94 به عنوان یکی از کامل ترین نرم افزارهای ویژه ماه مبارک رمضان معرفی شده است که در آن از ادعیه روزهای ماه مبارک گرفته تا دعاهای ویژه شبهای قدر به چشم می خورد.
 
 

نرم افزار رمضان 94 + دانلود
 
بعد از نصب این برنامه مفید بر روی گوشی هوشمند خود با این صفحه روبه رو می شوید که با یک بار زدن بر روی صفحه به مرحله بعد می روید.
 
 
 
 
نرم افزار رمضان 94 + دانلود
 
 
در این صفحه، عنوان هایی مانند: دعای روزانه، دعای مخصوص سحر، مناجات ویژه، دعای جوشن کبیر و دعای ابوحمزه ثمالی، نکته روز و اوقات شرعی برای شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

ویژگی های نرم افزار :

 

1. ادعیه روزهای ماه مبارک 
2. قابلیت تلاوت ادعیه بصورت کاملاً آفلاین 
3.طراحی کاربر پسند 
4. بهینه شده  برای گوشی و برای تبلت 

 

 

 

 

 
 

 

نرم افزار رمضان 94 + دانلود
 
• دانلود و مشخصات فایل
 
دانلود
 
 
 • حجم: 19 مگابایت 
 • نسخه: ویژه 
 • اجرا در: اندروید 2.3 

 


ادامه مطلب

[ یک شنبه 31 خرداد 1394  ] [ 05:36 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
📣📣📣📣📣📣 نظر پزشکان بزرگ جهان در رابطه با فواید روزه گرفتن 👇 😇 دکتر ژان فرموزان در باره فواید روزه داری چنین می گوید: در آغاز روزه داری، زبان باردار است، عرق بدن زیاد می شود، دهان بو می گیرد، گاه آب بینی را می افتد و همه، علامت شستشوی کامل بدن است. پس از سه، چهار روز، بو برطرف می شود، اسیداُوریک ادرار کاسته می شود و شخص احساس سبکی و خوشی خارق العاده ای می کند و در این حال اعضا هم استراحتی دارند. 😇دکتر کارلو : روزه ای که اسلام واجب کرده، بزرگترین ضامن سلامتی بدن است 😇دکتر کارل (فیزیولوژیست بزرگ فرانسوی) می گوید: لزوم روزه داری در تمام ادیان تأکید شده است. در روزه ابتدا گرسنگی و گاهی نوعی تحریک عصبی و بعد ضعف احساس می شود، ولی در عین حال کیفیات پوشیده ای که اهمیت زیادی دارند، به فعالیت می افتند و بالاخره تمام اعضا مواد خاص خود را برای نگهداری و تعادل محیط داخلی و قلب قربانی می کنند. 😇دکتر کودل پا فرانسوی می گوید: 5/4 بیماری ها از تخمیر غذا در روزه ها است که همه با روزه اصلاح می گردد. 😇دکتر بندیکت : در این مدت (ایام روزه) در ترکیب خون، هیچگونه اخلاطی به هم نرسیده و آن نوری که در بعضی از روزه داران دیده می شود، یک حالت جوانی و نشاطی است که برای روزه داران رخ می دهد.   😇کلنل درورشا (روانشناس) : روزه موجب حالت جزبه روحی می شود. 😇شهید دکتر پاک نژاد :  در ظرف مدت یک ماه روزه داری، آدمی دارنده یک بدن تازه تعمیر شده و آزاد گردیده و از قید و بند سموم رها شده است. 😇دکتر کلوخ (پزشک مشهور آمریکایی) : سرطان از تماس زیاد میکروب های عفونی و سم های آنها با بدن پدید می آید، سرطان ابتدا دمل کوچکی است که در روده یا معده می روید، این دمل ها را می توانیم به آسانی با یکی دو هفته روزه، معالجه کنیم. معالجه کم خونی معمولی، سیلیس، مالاریا، کثافت و چرک ریه، دمل ها ی بسیار بد که بوسیله ترک غذا، ترک خورامهای گوشت دار ممکن می شود. 😇دکتر آلکسی سوفورین(پزشک روسی) : تنها طریق برای قطع ریشه سرطان روزه است و بس.درمان از طریق روزه فائده ویژه ای در بیماری های کم خونی، ضعف روده ها، التهاب بسیط و مزمن، دمل های خارجی و داخلی، سل، نِقرس، بیماری های چشم، مرض قند، بیماری های جلدی، بیماری های کلیه، کبد، و اسکلیرور، روماتیسم، استسقا، نوراستنی، عرق النساء، خراز (ریختگی پوست) و بیماری های دیگر دارد. گرفتن روزه علاوه بر اینکه برای سلامتی بسیار مفید است و اکیدا توصیه شده, بهترین راه برای تزکیه نفس و تقرب به درگاه خداوند و دریافتن ارامش درونیست... 🔹♦♦🌻🌻♦♦🔹
ادامه مطلب

[ جمعه 29 خرداد 1394  ] [ 12:42 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
روایت اول: (امام پنجم مى فرماید: چون چشم رسول خد (صلى الله علیه و آله و سلم ) به ماه رمضان مى افتاد رو به قبله مى كرد و مى فرمود: خدایا آن را نو كن بر ما، به امنیت و ایمان و تندرستى و مسلمانى و عافیت و سراپا، و روزى فراوان، و دفع بیمارى و تلاوت قرآن، و كمك بر نماز و روزه، خدایا ما را براى ماه رمضان سالم دار، و آن را براى ما سلامت دار، و از ما دریافت كن تا ماه رمضان بگذرد ما را آمرزیده باشى . سپس رو به مردم مى كرد و مى فرمود: اى گروه مردم مسلمان ، چون ماه نو رمضان برآید شیاطین متمرد دربند شوند، و درهاى آسمان و درهاى بهشت و درهاى رحمت گشوده گردند، و درهاى دوزخ بسته شوند، و دعا مستجاب گردد. و براى خداى عزوجل نزد هر افطارى آزادشدگانى باشند كه آنها را از دوزخ آزاد كند، و هر شب منادى فریاد زند: آیا درخواست كننده اى هست ؟ آیا آمرزش جویى هست ؟ خدایا بر هر خرج كننده اى عوض بده ، و به هر امساك كننده اى تلف بده، تا چون هلال شوال بر آید، فریاد شود به مؤمنان: كه فردا براى جایزه هاى خود حاضر باشید، كه فردا روز جایزه است ، سپس امام پنجم فرمود: هان بدان خدایى كه جانم به دست او است این جایزه پول طلا و نقره نیست .)(1) روایت دوم و از امام باقر (علیه السلام ) روایت كرده كه فرمود: ((به راستى براى خداى تبارك و تعالى فرشتگانى است موكل به روزه داران كه هر روز ماه رمضان تا پایان براى آنها آمرزش جویند، و هنگام افطار روزه داران را ندا زنند: كه مژده گیرید بندگان خدا، اندكى گرسنه شدید و به زودى بسیار سیر شوید، مبارك باشید و مبارك كنید، تا شب آخر ماه رمضان به آنها ندا كنند: مژده گیرید بندگان خدا، به تحقیق خدا گناهان شما را آمرزید و توبه شما را پذیرفت ، نظر كنید كه در آینده چگونه خواهید بود.))(2) رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم) فرمود:كسى كه ماه رمضان را از روى ایمان و امید پاداش الهى روزه بگیرد خداوند گناه گذشته اش را بیامرزد، و كسى كه شب قدر از روى ایمان و امید پاداش الهى نماز بخواند خداوند گناه گذشته اش را بیامرزد روایت سوم و در روایت دیگرى از امام هشتم از پدرانش (علیه السلام ) از رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) روایت كرده كه فرمود: ((رسول خدا فرمود: ماه رمضان ماه بزرگى است خدا حسنات را در آن دو چندان كند، و سیئات را در آن محو كند، و درجات را بالا برد، هر كه در این ماه صدقه اى دهد او را بیامرزد، و هر كه در آن به مملوكان خود احسان كند خدایش بیامرزد، و هر كه خوش خلقى كند خدایش بیامرزد، و هر كه صله رحم كند خدایش بیامرزد. سپس فرمود: براستى این ماه شما چون ماه‌هاى دیگر نیست ، براستى چون به شما رو كند با بركت و رحمت آید و چون از نزد شما برود با آمرزش ‍ گناهان برود، این ماهى است كه حسنات در آن دو چندان است ، و اعمال خیر در آن قبول است ، هر كه در این ماه براى خدا عزوجل دو ركعت نماز نافله بخواند، خدا او را بیامرزد، سپس فرمود: بدبخت حقیقى كسى است كه این ماه را طى كند و گناهانش آمرزیده نشود، اینجا است كه زیان كار است ، و خوش كرداران به جوایز پروردگار كریم كامیاب گردند.))(3) روایت چهارم و نیز از امام صادق (علیه السلام ) از پدرانش (علیه السلام ) از رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) روایت كرده كه فرمود: رمضان آمد و عین رمضانید شما ((شعبان ماه من است و رمضان ماه خداى عزوجل ، هر كس روزى از ماه مرا روزه بگیرد شفیع او در روز قیامت خواهم بود، و كسى كه دو روز از ماه مرا روزه بگیرد گناه گذشته اش آمرزیده شود، و كسى كه سه روز ماه مرا روزه بگیرد، به او گفته شود: كار را از سر گیر (و گذشته ات آمرزیده شد) و كسى كه ماه رمضان را روزه گیرد و عورت و زبان خود را نگهدارد، و آزارش را از مردم باز دارد، خداوند گناه گذشته و آینده اش را بیامرزد و از آتش دوزخ آزادش ‍ كند و در خانه ماندنى (بهشت ) فرود آرد، و شفاعت او را به شماره ریگهاى بیابان نسبت به گناهكاران از اهل توحید بپذیرد.))(4) روایت پنجم و از كتاب امامى طوسى از رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) روایت شده كه فرمود: ((كسى كه ماه رمضان را از روى ایمان و امید پاداش الهى روزه بگیرد خداوند گناه گذشته اش را بیامرزد، و كسى كه شب قدر از روى ایمان و امید پاداش الهى نماز بخواند خداوند گناه گذشته اش را بیامرزد.))(5) روایت ششم و در همان كتاب از رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) روایت كرده كه به جابر بن عبدالله انصارى فرمود: ((اى جابر این ماه رمضان است . كسى كه روزش را روزه بگیرد و بخشى از شب آن را به حال نماز و قیام بگذراند، و شكم و عورت خود را نگهدارد، و زبان خود را نگهدارد از گناهان خود بیرون رود، همانگونه كه از ماه (رمضان ) بیرون رود. جابر عرض كرد: این چه حدیث خوبى است ! فرمود: اى جابر! و این شرطها هم چه شرطهاى سختى است !؟))(6) روایت هفتم و در حدیث دیگرى است كه فرمود: ((ماه رمضان ماهى است كه خداوند روزه اش را بر شما واجب كرده، هر كس آن ماه را از روى ایمان و امید به رحمت حق روزه بگیرد از گناهان خود بیرون رود همانند روزى كه مادر از او زائیده .))(7) روایت هشتم و نیز از امام صادق (علیه السلام ) روایت شده كه فرمود: ((كسى كه در ماه رمضان آمرزیده نشود تا سال آینده آمرزیده نشود، مگر آنكه در عرفه حاضر شود. (و عرفه را درك كند.)))(8) پی نوشت‌ها: 1.امالى مترجم ، ص 47. 2. امالى مترجم ، ص 54. 3.امالى مترجم ، ص 54 - 55. 4. بحارالانوار، ج 96، ص 356. 5.بحارالانوار، ج 96، ص 366 و 371. 6.همان . 7.بحارالانوار، ج 96، ص 375. 8.همان . بخش عترت و سیره تبیان
ادامه مطلب

[ جمعه 29 خرداد 1394  ] [ 12:28 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
در کتاب مفاتیح الجنان آمده است: بدرستى كه حقّ تعالى در اين ماه آزاد مى گرداند بندهاى بسيار از آتش جهنّم براى حرمت ماه مبارك رمضان و شيخ از حارث بن مُغَيْرَه نَضْرى روايت كرده كه حضرت صادق عليه السلام مى خواند در شب آخر شعبان و شب اوّل ماه رمضان:
 
اَللّهُمَّ اِنَّ هذَا الشَّهْرَ الْمُبارَکَ الَّذى اُنْزِلَ فیهِ الْقُرآنُ وَ جُعِلَ هُدىً لِلنّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى وَالْفُرْقانِ قَدْ حَضَرَ فَسَلِّمْنا
 
خدایا این ماه مبارکى که قرآن در آن نازل گشته آن قرآنى که راهنماى مردم گردیده و نشانه هاى روشنى از راهبرى و جدا کردن میان حق و باطل است فرا رسیده پس ما را در این ماه
 
فیهِ وَ سَلِّمْهُ لَنا وَ تَسَلَّمْهُ مِنّا فى یُسْرٍ مِنْکَ وَ عافِیَهٍ یا مَنْ اَخَذَ الْقَلیلَ  وَ شَکَرَ الْکَثیرَ اِقْبَلْ مِنِّى الْیَسیرَ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ اَنْ تَجْعَلَ لى اِلى
 
 سالم بدار و آن را در حال آسانى و تندرستى از ما بگیر اى که بگیرد اندک را و بسیار قدردانى کند، این طاعت اندک را از من بپذیر خدایا از تو خواهم که براى من بسوى هر
 
کُلِّ خَیْرٍ سَبیلاً وَ مِنْ کُلِّ ما لا تُحِبُّ مانِعاً یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ یا مَنْ عَفا عَنّى وَ عَمّا خَلَوْتُ بِهِ مِنَ السَّیِّئاتِ یا مَنْ لَمْ یُؤاخِذْنى
 
 کار خیرى راهى و از هر چه دوست ندارى سر را هم مانعى قرار دهى اى مهربانترین مهربانان اى که گذشتى از من و از آن کارهاى زشتى که در پنهانى کردم اى که مرا به سبب دست زدن
 
بِارْتِکابِ الْمَعاصى عَفْوَکَ عَفْوَکَ عَفْوَکَ یاکَریمُ اِلهى وَ عَظْتَنى فَلَمْ اَتَّعِظْ وَ زَجَرْتَنى عَنْ مَحارِمِکَ فلَمْ اَنْزَجِرْ فَما عُذْرى
 
 به گناهان نگیرى گذشت ، گذشت ، گذشت تو را خواهانم اى بزرگوار خدایا مرا پند دادى ولى من پند نگرفتم و از کارهاى حرام خود بازم داشتى ولى من بازنایستادم پس چه عذرى
 
فَاعْفُ عَنّى یا کَریمُ عَفْوَکَ عَفْوَکَ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ الرّاحَهَ عِنْدَ الْمَوْتِ وَالْعَفْوَ عِنْدَ الْحِسابِ عَظُمَ الذَّنْبُ مِنْ عَبدِکَ فَلْیَحْسُنِ
 
 به درگاهت دارم اى کریم از من گذشت کن که عفوت و گذشتت را خواهانم خدایا از تو درخواست دارم آسودگى هنگام  مرگ و گذشت در وقت حساب را بزرگ است گناه از بنده ات پس باید گذشت
 
التَّجاوُزُ مِنْ عِنْدِکَ یااَهْلَ التَّقْوى وَ یا اَهْلَ الْمَغْفِرَهِ عَفْوَکَ عَفْوَکَ اَللّهُمَّ اِنّى عَبْدُکَ بْنُ عَبْدِکَ بْنُ اَمَتِکَ ضَعیْفٌ فَقیرٌ اِلى رَحْمَتِکَ
 
 از جانب تو نیز نیکو باشد اى شایسته پرهیزگارى و اى شایسته آمرزش عفوت و گذشتت را خواهانم خدایا من بنده و فرزند بنده و فرزند کنیز تواءم ناتوان و نیازمند مهر تو هستم
 
وَ اَنْتَ مُنْزِلُ الْغِنى والْبَرَکَهِ عَلَى الْعِبادِ قاهِرٌ مُقْتَدِرٌ اَحْصَیْتَ اَعمالَهُمْ وَ قَسَمْتَ اَرْزاقَهُمْ وَ جَعَلْتَهُمْ مُخْتَلِفَهً اَلْسِنَتُهُمْ وَ اَلْوانُهُمْ
 
 و تویى که دارایى و برکت بر بندگانت فرو فرستى و تو چیره و توانایى کارهاى بندگانت را شماره دارى و روزیشان را قسمت کرده و زبانها و رنگهاشان را متفاوت کردى
 
خَلْقاً مِنْ بَعْدِ خَلْقٍ وَ لا یَعْلَمُ الْعِبادُ عِلْمَکَ وَ لا یَقْدِرُ الْعِبادُ قَدْرَکَ وَکُلُّنا فَقیرٌ اِلى رَحْمَتِکَ فَلا تَصْرِفْ عَنّى وَجْهَکَ وَاجْعَلْنى مِنْ
 
 آفرینشى پس از آفرینش دیگر و بندگانت دانش تو را ندارند و قدر تو را ندانند و همه ما نیازمند رحمتت هستیم پس اى خدا رو از من مگردان و مرا در کردار
 
صالِحى خَلْقِکَ فِى الْعَمَلِ وَالاْمَلِ وَالْقَضاَّءِ وَالْقَدَرِ اَللّهُمَّ اَبْقِنى خَیْرَ الْبَقاَّءِ وَ اَفْنِنى خَیْرَ الْفَناَّءِ عَلى مُوالاهِ اَوْلِیاَّئِکَ وَ مُعاداهِ اَعْداَّئِکَ
 
 و آرزو و امور مربوط به قضا و قدر از شایستگان خلق خویش قرارم ده خدایا زنده ام بدار به بهترین وضع زندگى و بمیرانم به بهترین مردن (یعنى ) با دوستى دوستانت و دشمنى با دشمنانت
 
وَ الرَّغْبَهِ اِلَیْکَ وَ الرَّهْبَهِ مِنْکَ وَالْخُشُوعِ وَالْوَفاءِ وَالتَّسْلیمِ لَکَ  وَالتَّصْدیقِ بِکِتابِکَ وَاتِّباعِ سُنَّهِ رَسُولِکَ اَللّهُمَّ ما کانَ فى قَلْبى
 
 و رغبت به درگاهت و ترس و خشوع از تو و وفادارى و تسلیم بودن در برابرت و تصدیق کردن کتاب تو (قرآن ) و پیروى از روش پیغمبرت خدایا آنچه در دل دارم
 
مِنْ شَکٍّ اَوْ رَیْبَهٍ اَوْ جُحُودٍ اَوْ قُنُوطٍ اَوْ فَرَحٍ اَوْ بَذَخٍ اَوْ بَطَرٍ اَوْ خُیَلاَّءَ اَوْ رِیاَّءٍ اَوْ سُمْعَهٍ اَوْ شِقاقٍ اَوْ نِفاقٍ اَوْ کُفْرٍ اَوْ فُسُوقٍ اَوْ
 
 از شک و تردید یا انکار یا ناامیدى یا خوشى یا گردن فرازى یا اسراف در خوشگذرانى یا خودبینى یا خودنمایى یا شهرت جویى یا ایجاد دو دستگى یا دورویى یا کفر یا فسق یا
 
عِصْیانٍ اَوْ عَظَمَهٍ اَوْ شَىءٍ لا تُحِبُّ فَاَسْئَلُکَ یا رَبِّ اَنْ تُبَدِّلَنى مَکانَهُ ایماناً بِوَعْدِکَ وَ وَفآءً بِعَهْدِکَ وَ رِضاً بِقَضاَّئِکَ وَ زُهْداً فِى
 
 گناه یا بزرگ طلبى یا چیزهاى دیگرى که تو دوست ندارى پس اى پروردگارا از تو خواهم که آنرا تبدیل کنى به ایمان به وعده ات و وفادارى به پیمانت و خوشنودى به قضاء و قَدرت و پارسایى در
 
الدُّنْیا وَ رَغْبَهً فیما عِنْدَکَ وَ اَثَرَهً وَ طُمَاْنینَهً وَ تَوْبَهً نَصُوحاً اَسْئَلُکَ ذلِکَ یا رَبَّ الْعالَمینَ اِلهى اَنْتَ مِنْ حِلْمِکَ تُعْصى وَ مِنْ کَرَمِکَ
 
 دنیا و اشتیاق بدانچه نزد تو است و فضیلتى و آرامشى و توبه خالص ، این را از تو خواهم اى پروردگار جهانیان خدایا تو را بخاطر بردباریت نافرمانى کنند و به طمع جود و کرمت
 
وَ جُودِکَ تُطاعُ فَکَانَّکَ لَمْ تُعْصَ وَ اَنَا وَ مَنْ لَمْ یَعْصِکَ سُکّانُ اَرْضِکَ فَکُنْ عَلَیْنا بِالْفَضْلِ جَواداً وَ بِالْخَیْرِ عَوّاداً یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ وَ صَلَّى
 
 اطاعت کنند پس گویا نافرمانیت نکرده اند و من با کسانى که نافرمانیت نکردند همه ساکنان زمین توئیم تو بر ما به فضل خویش بخشنده باش و به نیکویى بازگردنده اى مهربانترین مهربانان و درود
 
اللّهُ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِهِ صَلوهً داَّئِمَهً لا تُحْصى وَ لا تُعَدُّ وَ لا یَقْدِرُ قَدْرَها غَیْرُکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ
 
 خدا بر محمد و آل او درودى همیشگى که به شماره و عدد درنیاید و اندازه اش نتواند جز تو اى مهربانترین مهربانان
 
 
 

ادامه مطلب

[ چهارشنبه 27 خرداد 1394  ] [ 07:31 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

برخي از ماه‎ها و ايام سال، نزد خداوند تبارک و تعالي از ويژگي خاصي برخوردارند. از آنجا كه ماه رمضان، ماه جاري شدن بركات و خيرات الهي به سوي بندگان خويش است و از طرفي ماه توبه و بازگشتن و قبولي آن در درگاه خداوند و ماه نزول قرآن كريم براي هدايت و راهنمايي بشر و نيز ماه نزول ساير كتاب‎هاي آسماني مي‎باشد، بر تمام ماه‎هاي ديگر قمري شرافت و فضيلت دارد و به همين جهت، خداوند تبارک و تعالي اين ماه را مختص به خودش مي‎داند. قرآن كريم، ماه رمضان را، ماه روزه‎داري و تهذيب و خودسازي مي‎داند؛[1]

از طرف ديگر بر اساس برخي روايات اسلامي، خداوند تبارک و تعالي، سرنوشت انسان‎ها را در ماه رمضان و شب قدر كه يكي از شب‎هاي آن است، رقم مي‎زند و فرشتگان در آن شب كه از هزار شب و ماه برتر است، براي تقدير و تعيين سرنوشت انسان‎ها و آوردن خير و بركات و تدبير امور به زمين مي‎آيند.[2]

پيامبر اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ در خطبه‎اي معروف به خطبه شعبانيه فرمود: «اي مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و مغفرت به شما روي آورد. ماهي كه نزد خدا از همة ماه‎ها برتر و روزهايش بر همه روزها و شب‎هايش بر تمام شب‎ها و ساعاتش بر همه ساعات افضل است. ماهي است كه شما در آن به ميهماني خدا دعوت شده، مورد لطف او قرار گرفته‎ايد و...»[3]

بنابراين، بر اساس روايات اسلامي و به خاطر فضائل و فوائد منحصر به فردي كه در ماه مبارك رمضان وجود دارد، از آن به ماه خدا تعبير شده است و خداوند در اين ماه، بركات و خيرات فراواني به بندگانش هديه كرده است.

منابع:
[1]. بقره/ 183.
[2]. ر. ك: مكارم شيرازي، ناصر و ديگران، تفسير نمونه، تهران، دارالكتب الاسلاميه، چاپ چهارم، 1367، ج 1، ص 455، 460.
[3]. ر. ك: حر عاملي، وسائل الشيعه، قم، مؤسسة آل البيت، چاپ دوم، 1414، ج 10، ص 313.
مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 27 خرداد 1394  ] [ 07:30 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
 
 

هیئت

سخنران

مناجات و مداحی

مکان و زمان

مرکز تهران

مسجد ارک

حجج اسلام

سیدحسین مومنی

سیدمهدی میرباقری

سیدحسین حسینی قمی

غلامرضا قاسمیان

حاج منصور ارضی و دیگر مداحان اهل بیت(ع)

چهارراه گلوبندک، میدان پانزده خرداد

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

مهدیه تهران

دهه اول: شیخ حسين قرني

دهه دوم: شيخ مهدي ماندگاري

دهه سوم: حجت الاسلام سيدحسين مومني

دهه اول: حاج احمد زین العابدین

دهه دوم: حاج رضا طاهری

دهه سوم: حاج مهدی عسگری

خيابان ولي عصر(عج)، چهار راه گمرگ اميريه، مهديه تهران

شب هاي ماه مبارک رمضان از ساعت 21:30

شب هاي جمعه: دعاي کميل

صبح هاي جمعه: دعاي ندبه (پخش مستقيم از شبکه اول سيما)

مهدیه تهران

(لیالی قدر)

احیاء شب 19 رمضان: حجت الاسلام مهدي ماندگاري

احیاء شب 21 رمضان: حجت الاسلام سيدحسين مومني

احیاء شب 23 رمضان: حجت الاسلام سيد مهدي حائري زاده

شب 19 و 21 رمضان: حاج رضا طاهري

شب 23 رمضان: حاج حسن اخباري

خيابان ولي عصر(عج)، چهار راه گمرگ اميريه، مهديه تهران

شب هاي ماه مبارک رمضان از ساعت 21:30

نماز عيد سعيد فطر: آيت الله شيخ علي سعيدي

مسجد جامع بازار

شبستان چهلستون

 

حاج احمد چینی

بازار بزرگ تهران، مسجد جامع بازار، شبستان چهلستون

ایام ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر

نوباوگان قنات آباد

دهه اول: شیخ مرتضی اعتمادیان

دهه دوم: شیخ میثم علی پناه

دهه سوم و احیاء لیالی قدر: حجت الاسلام سیدعبدالحمید شهاب

مناجات:

دهه اول: حاج محسن طاهری

دهه دوم: حاج مرتضی طاهری

دهه سوم: حاج محمد قدیانی

مداحی:

دهه اول: حاج مهدی غیاثی

دهه دوم: حاج کاظم غفارنژاد

دهه سوم: حاج امیر احمدی

خیابان مولوی، روبروی بانک کارگشایی، کوچه شاه حسینی، کوچه کیهانی، حسینیه نوباوگان قنات آباد

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

مکتب تشیع

پنج شب اول: حاج غلامرضا اکبرنژاد

پنج شب دوم: دکتر محمد قُلیان

دهه دوم: حجت الاسلام حاج مصطفی کرمی

دهه سوم: حجت الاسلام حاج سید عبدالحمیدشهاب

حاج کاظم غفارنژاد و آقای فرید فروغی

خیابان وحدت اسلامی،روبروی پارک شهر،کوچه شهید کاوه زهره کرمانی

آموزش قرآن:22:30 الی 23:30

سخنرانی:23:30 الی 00:15

عزاداری:00:15 الی 1بامداد

مسجد امام خمینی(ره)

دهه دوم: حجت الاسلام سید حیمد میرباقری

 

چهارراه گلوبندک، بازار بزرگ تهران، مسجد امام خمینی(ره)

ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 14

پیروان امام حسین(ع)

دهه اول: حجت الاسلام سید احمد دارستانی

دهه دوم: حجت الاسلام سید عبدالحمید شهاب

دهه سوم: حجت الاسلام محمود ریاضت

شب های قدر: حاج سید جلال موسویان

دهه اول: حاج محسن طاهری

دهه دوم: کربلایی حامد خمسه

دهه سوم: سید محمد جوادی و حاج محمد نوروزی

ولادت امام مجتبی(ع): حاج روح الله بهمنی

شب های قدر: کربلایی حامد خمسه

خ مولوی نرسیده به چهار راه شاپور کوچه شهید قاسمی حسینیه پیروان امام حسین(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 21:30

حسینیه کربلائی ها

 

حاج احمد زمانی

چهارراه گلوبندک، حسینیه کربلائی ها

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

مسجد اردبیلی ها

 

حاج امین مقدم

چهارراه گلوبندک، کوچه چال حصار

شب های جمعه و از 19 تا 23 ماه مبارک رمضان از ساعت 22

مسجد فخریه

 

حاج سید علی رضوی

خیابان کارگر جنوبی، امیریه

لیالی قدر از ساعت 24

پیر عطا

 

دهه دوم : حاج سید علی رضوی

سه راه امین حضور، علامت پرچم

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

بيت الرقيه سلام الله عليها

 

کربلايي وحيد مرادي

خ ولي عصر ، خ مختاري، ک دادخواه، ک قره داغي علامت پرچم

شب هاي قدر يک ساعت بعد از نماز مغرب و عشا

مخصوص برادران

بیت الحسن(ع)

سید فتاح چاوشی

حاج سید جواد چاوشی و دیگر ذاکرین اهل بیت

خ ولیعصر- جنب مهدیه تهران- ک مهدیه- بیت الحسن(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22:30

عشاق المهدی(عج)

شیخ مصطفی شاه محمدپور

حاج محمدحسین اپرناک

خ قزوین خ جوادیان ( قلمستان )116

از 11 تیر تا 20 تیر هر روز یک ساعت و نیم قبل از اذان مغرب

شمال تهران

مسجد حضرت امير (ع)

حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوي تهراني

حاج حسن خلج

خیابان کارگر شمالي، مقابل پمپ بنزين، مسجد حضرت امير (ع)

شب هاي جمعه ماه مبارک رمضان ساعت 23 تا 1 بامداد

مسجد حضرت امير (ع)

بين نماز ظهر و عصر:

حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوي تهراني

بعد از نماز عصر:

شيخ حسين انصاريان

 

خیابان کارگر شمالي، مقابل پمپ بنزين، مسجد حضرت امير (ع)

روزهاي ماه مبارک رمضان به جز جمعه ها

مسجد حضرت امير (ع)

 

از ساعت 24: حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوي تهراني

از ساعت 21: حاج ذبيح الله ترابي

از ساعت 24: حاج حسن خلج

خیابان کارگر شمالي، مقابل پمپ بنزين، مسجد حضرت امير (ع)

شب هاي 19 و 21 و 23 ماه مبارک رمضان

از ساعت 21 اقامه نماز جماعت، اقامه نماز قضاء، قرائت دعاي جوشن کبير

دانشگاه پیام نور

حجت الاسلام استاد صمدی آملی

 

مینی سیتی. بلوار ارتش. خیابان نخل. سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور

شب های ماه مبارک از ساعت 23

رایةالعباس(ع)

حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده

حاج محمود کریمی

چیذر، آستان مقدس امامزاده علی اکبر(ع)

از شام میلاد امام حسن (ع) به مدت ۸ شب، یک ساعت بعد از نماز مغرب

مسجد حضرت مهدی (عج)

دهه اول: حجت الاسلام کاردان

دهه دوم: حجت الاسلام محمود معرفت

دهه سوم: حجت الاسلام منصوریان دامغانی

 

ستارخان,سه راه تهران ویلا,مسجد حضرت مهدی (عج)

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر و عصر

محبین الائمه(ع)

دهه اول: شیخ محمود ریاضت

دهه دوم: شیخ مسعود تاج لنگرودی

دهه سوم: شیخ علی اوسطی

دهه اول: حاج مصطفی سماواتی

دهه دوم: حاج حسین هوشیار

دهه سوم: حاج مرتضی طاهری

خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملک، نبش خ شهید یوسفیان

شب های ماره مبارک رمضان از ساعت 24

انصار العباس(ع)

دهه سوم: حجت الاسلام سید علی غروی

 

خ اندرزگو، نبش صالحی

شب های ماه مبارک از ساعت 23

امامزاده صالح(ع)

 

حاج محسن اعتمادیان

میدان تجریش

لیالی قدر از ساعت 24

جنوب تهران

مسجد جامع حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

پنج شب اول: حجت الاسلام حسینی قمی

پنج شب دوم: حجت الاسلام غلامرضا قاسمیان

دهه دوم: حجت الاسلام سید حمید میرباقری

دهه سوم: حجت الاسلام سیدحسین مومنی

حاج محمد رضا غلامرضا زاده

شهر ری، حرم حضرت عبدالعظیم (ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24 تا 2 بامداد

مسجد المهدی(عج)

دهه اول : حجت الاسلام سید عبدالله فاطمی نیا

دهه دوم و سوم: حجت الاسلام درویش پور

 

خ قزوین خ تهمتن ک مهدیلو

با اقامه نماز مغرب و عشاء

جلسه قرآن و بیان احکام (ویژه بانوان) همه روزه از ساعت 10 الی 12

پيروان شهداي كربلا

دهه اول: حجت الاسلام سيد حسن سعيدي

دهه دوم: حجت الاسلام حميد نجچفي

دهه سوم: حجت الاسلام حسين سيل سپور

سخنران لیالی قدر: استاد محمد شجاعي

استادحاج محمدحاج ابوالقاسمي، حاج داودشفيعي، حاج محمد سجادي، كربلايي محسن جعفري، كربلايي مجتبي حسينلويي، كربلايي مهدي مالمير

شهر ري، خيابان شهيد غيوري، بالاتر از چهارراه خط آهن، حسينيه پيروان شهداي كربلا

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

لیالی قدر از ساعت 23

مصلی حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

دهه اول: حجت الاسلام سید علی غروی

 

شهر ری، حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

خادم مکتب الرسول(ص)

 

کربلایی علی اصغر خواجه زاده

شهرری شهرک علایین خ.میثم مسجد سیدالشهدا(ع)

دهه اول ماه مبارک رمضان ساعت 22:30 الی 24

مسجد امام علی (ع)

دهه دوم: حجت الاسلام سید علی غروی

 

م شوش، خ بلور فروش ها

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

مسجد حضرت ولیعصر(عج)

دهه سوم: حجت الاسلام سید حیمد میرباقری

 

خانی آباد نو، مسجد حضرت ولیعصر(عج)

ایام ماه مبارک رمضان از نماز ظهر

حسینیه ولایت

حجت الاسلام وکیل پور

برادر حسین عباسی

خ قزوین خ امین الملک(امامزاده حسن) ک کشاورز حسینیه ولایت

هر پنجشنبه ساعت 19

(به صرف افطار)

رهروان شهدا

شیخ مهدی شریف

سید رضا رضوی

نازی آباد ـ میدان خورشید ـ کوچه عبیری

از شب ۱۹ رمضان الی ۲۳ رمضان بمدت ۵ شب

مراسم لیالی قدر ساعت 23:00

مراسم عزاداری امیرالمومنین ساعت 22:00

شرق تهران

حوزهعلمیه حضرت آیت الله حق شناس

حجت الاسلام والمسلمین سید میرهاشم حسینی

 

م بهارستان خ مصطفی خمینی بعد از چهارراه سیروس جنب امامزاده سیداسماعیل

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

مسجد شهدا

 

ساعت24تا1بامداد توسط: حاج مهدی سماواتی

از ساعت1تا2:30بامداد توسط: حاج ماشاءالله عابدی

اتوبان شهید محلاتی، نرسیده به پل اهنگ، مسجد الشهدا

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

مسجد شهید بهشتی

دهه اول: حجت الاسلام کاظم صدیقی

دهه دوم: حجت الاسلام مهدی ماندگاری

دهه سوم: حجت الاسلام حیدری کاشانی

حاج علی قربانی

پیروزی، نبرد شمالی، میدان نبرد

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22

مکتب الزهرا(س)

دهه اول:حجت الاسلام سیداحمد دارستانی

دهه دوم: استاد علی اکبر رائفی پور

دهه سوم: حاج حسین سرخه ای و دکتر حشمت الله قنبری

حاج محمدرضا طاهری و کربلایی حسین طاهری

خیابان هفد شهریور نرسیده به میدان خراسان خیابان عجب گل حسینیه پیروان حضرت مهدی (عج)

شب های ماه مبارک رمضان از 27 خرداد از ساعت 24

مدرسه نور

حجت الاسلام حسین طهرانی

حاج احمد چینی

خ ایران، ک نور

شبهای ماه مبارک رمضان

آل یاسین

دهه اول: حجت الاسلام سیدعلی غروی

دهه دوم: حجت الاسلام سیدحمید میرباقری

حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده

دهه اول: حاج مرتضی طاهری

دهه دوم: حاج بهرام جمال پور

دهه سوم: حاج محسن طاهری

میدان شهدا، حسینیه شهید حاج همت

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

مسجد امام حسین(ع)

 

حاج علیرضا بکائی

میدان امام حسین(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

بیت الحسن المجتبی(ع)

(فقط برادران)

حاج مهدی توکلی

پیش منبر: حاج سید محسن حسینی

حاج حیدر خمسه

خیابان مجاهدین چهار راه آبسردار خیابان ایران بیت الحسن المجتبی (ع)

شبهای ماه مبارک رمضان از ساعت 22

بیت الرضا(ع)

آقای احسان ارجمند

حاج حسن خلج

میدان شهدا، پشت شهرداری

دوشنبه 01 تیر ساعت: 22:30

جامعه مداحان تهران، شب های سه شنبه

 

حاج غلامرضا سازگار، سید حسن حاج احمدی، احمد زمانی، رضا غلامی

خیابان ری، چهارراه انبار گندم، مسجد امام سجاد(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24 تا 2 بامداد

مسجد امام حسن مجتبی(ع)

 

حاج مرتضی طاهری

میدان امامت، مسجد امام حسن مجتبی(ع)

دهه اول ماه مبارک رمضان قبل از مغرب

مسجد بزرگ لاله زار

دهه اول: حجت الاسلام سید حیمد میرباقری

 

خیابان لاله زار

ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 14

حسینیه بنی فاطمه

دهه دوم: حجت الاسلام سیدعلی غروی

 

چهارراه سر چشمه

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 24

مسجد جامع احمدیه

دهه سوم: حجت الاسلام سیدعلی غروی

 

نارمک، مسجد جامع احمدیه

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

حسینیه بنی الزهرا(س)

 

دهه سوم: حاج مرتضی طاهری

خ آبشار، خ 17 شهریور

از شب 15 تا 25 رمضان ساعت 23:30

بیت الرضا(ع)

استاد طهرانی

امیرمهدی سرور

خیابان 17 شهریور ، به سمت میدان شهدا ، خیابان کیامنش ، چهارراه مینا ، پلاک پرچم

دوشنبه ها از 1تیرماه هرهفته در ماه مبارک رمضان از ساعت 19

مسجد رضویه

حجت الاسلام سید علی اکبر حسینی

حاج وحید کاغذچی، کربلایی جواد گلمحمدی

م خراسان خ خراسان نرسیده به زیبا دست راست مسجد رضویه

لیالی قدر از ساعت 23 با قرائت دعای جوشن کبیر

اباالفضل العباس(ع)

حجت الاسلام کاویانی راد

حاج مسعود مهرجو حاج محمدرضا ایجی

اتوبان رسالت.خ حیدرخانی.خ احد زاده.حسینیه سیدالشهدا (ع)

پنجشنبه 28 خرداد ماه راس ساعت 22

غرب تهران

محبان فاطمه زهرا(س)

دهه اول: حجت الاسلام سیدحسین مومنی

دهه دوم: حجت الاسلام کاظم صدیقی

دهه سوم: حجت الاسلام مصطفی کرمی

حاج سعید حدادیان

خیابان آزادی، بعد از یادگار امام(ره)، رزمندگان غرب تهران، مهدیه امام حسن مجتبی(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 22:30

ریحانة الحسین (س)

 

حاج سید مجید بنی فاطمه

اشرفی اصفهانی، باغ فیض، خیابان ۲۲ بهمن

پنجشنبه ۱۱ تیر از ساعت ۲۲

بیت الشهدا

حجت الاسلام ترکاشوند(از شهر قم)

حاج محمد سامانی

شهر جدید پرند خیابان کوهستان کوچه کوکب 4 حسینیه بیت الشهدا

از چهارشنبه 27 خرداد هرشب ساعت22

فاطمیون

حجت الاسلام طباطبایی نسب

حجت الاسلام حاج محسن تاج لنگرودی

حاج خلیل عینی، حاج احمد عباسی، حاج احمد اسکندری، حاج حسین محمدی فام، کربلایی علی جهانبخش، کربلایی علیرضا محمودی

شهرزیبا_بلوار تعاون_بلوار شهید فرساد شرقی_خیابان عدالت، مسجدالرضا(علیه السلام) گروه فرهنگی امام رضا(ع)

شب های ماه مبارک رمضان از ساعت 23

مسجد الرسول(ع)

 

حاج محسن اعتمادیان

سعادت آباد، میدان شهید طهرانی مقدم(کاج)

لیالی قدر از ساعت 1 بامداد

 
 

 


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 27 خرداد 1394  ] [ 07:27 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
یدالله بهتاش رییس شورای عالی قشر سازمان بسیج مداحان عصر دیروز در سومین همایش خانواده ذاکرین اهل بیت(ع) در حسینیه شهدای بسیج مجمع ادبي مذهبي ياس كبود با اشاره به علت مشکلات در خانواده های امروزی اظهار داشت : بی حوصلگی و بداخلاقی و همچنین عصبانی بودن در محیط منزل سبب خارج شدن فرشتگان از آن محل و آمدن شیاطین شده و همین امر سبب بروز مشکلات متعدد در محیط خانه می شود.
 
وی با اشاره به فضيلت خواندن حدیث کساء گفت : حدیث کساء را در منزل زیاد بخوانید زیرا که تلاوت آن سبب زیاد شدن رحمت و برکت در خانه شده و محیط خانواده را از شیطان و اشرار دور نگه می دارد.
 
بهتاش افزود: نماز اول وقت را به هیچ عنوان به تاخیر نیندازید زیرا بنا بر فرمایش حضرت رسول(ص) محبوب ترین اعمال نزد خدا نماز اول وقت است .
 
وی تلاوت قرآن در منزل مایه ي آرامش عنوان كرد و افزود:در محیط خانه قرآن زیاد بخوانید زیرا که قرآن مایه ي آرامش و نورانیت قلب و دل گشته و فرشتگان خدا را با قرائت این کتاب نورانی به منزلمان دعوت می کنیم .
 
بهتاش ادامه داد: در منزل هیچ چیز نجس اعم از مشروب و یا الات قمار را نگه ندارید زیرا با نگه داشتن این اقلام نجس باعث دوری رحمت و برکت و همچنین فرشتگان می شود.
 
وی با اشاره به ارام صحبت کردن زوجین اضافه کرد : در محیط منزل مودبان و ارام با یکدیگر صحبت کرده و همچنین از گفتن دروغ نسبت به هم ،تهمت و غیبت شدیدا جلوگیری کنید زیرا که سبب از بین رفتن ارامش و برکت و همچنین دور شدن ملائک مقرب درگاه خداوند متعال می شود.
 
مداح اهل بيت(ع) عنوان کرد : طهارت چشم و گوش باید در خانه و محیط های فامیلی حفظ شود و توجه كنيم كه پسر خاله و دختر خاله هیچ محرمیتی با يكديگر ندارند.
 
یدالله بهتاش اظهار کرد: هنگام ورود به منزل سلام كرده و در محیط منزل زياد صلوات بفرستید زیرا که این دو عمل سبب باز شدن در رحمت خداوند به محیط منزل و دور شدن شیاطین از اطراف آن می شود.  
 

ادامه مطلب

[ سه شنبه 19 خرداد 1394  ] [ 10:56 ق.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

کتاب شگفتی ها و عجایب دنیا در بعد از ظهور امام زمان علیه السلام (به همراه اوصاف و ویژگی های خاص آن حضرت) نوشته حسین طبرسی نوری در سال 1385 توسط انتشارات شمیم گل نرگس به چاپ رسیده است.


از جمله سرفصل های این کتاب می توان به عناوین :  آخرین وصایت حجّت در روی زمین، داشتن علامتی مانند علامت ختم نبوّت حضرت رسول (ع)، از بین رفتن وحشی گری و نفرت از میان حیوانات؛ حاضر بودن جمعی از مردگان در رکاب امام زمان (ع)؛ خارج شدن گنجها و ذخیره های زمین؛ زیاد شدن باران و درختان میوه و سایر نعمتهای زمین؛ کامل شدن عقل مردم و به آخرین حدّ خود رسیدن علوم؛ابر مخصوص حضرت قائم (ع) که در آن رعد و برق است؛ برداشته شدن تقیّه و ترس از کفّار و مشرکان و منافقان، جایز نبودن هفت تکبیر بر جنازه احدی بعد ازحضرت علی (ع) جز بر جنازه حضرت قائم (ع) و موضوعات دیگر اشاره کرد.
 
 
رمز فایل : www.yjc.ir
 

ادامه مطلب

[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394  ] [ 07:20 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 1 ]
.: Weblog Themes By RASEKHOON :.

تعداد کل صفحات : 37 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

درباره وبلاگ

مصباح الهدی برنامه ای برگرفته از قرآن و اهل بیت (ع) برای زندگی سعادتمندانه به شما می دهد
نویسند وبلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 115022 نفر
كل مطالب : 367 عدد
تعداد کل نظرات: 33 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ: شنبه 16 شهریور 1392 
آخرین بروز رسانی : پنج شنبه 29 تیر 1396 
امکانات وب
دعای فرج